Galeri Başar  
  

ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  MİSYONUMUZ  |  FOTO GALERİ  |  VİDEOLAR  |  ZİYARETÇİ DEFTERİ  |  İLETİŞİM

  
 
 
   


 
 
SOFYA ULUSAL MÜZİK AKADEMİSİ
BALE SANATLARI BÖLÜMÜ
SINAV VE EĞİTİM MERKEZİ
Ders Vermek İstiyorsanız Tıklayınız....
 
    levent makina kodlama
  Çocuk Resim Kursu

 

  Çekmeköy çocuk resim kursunun  iddialı programının amacı; eğitim sistemimiz içinde, ne yazık ki sanata ayrılan alanın  çok az olduğunu bilerek ve yaşayarak,  sanat derslerinin haftada sadece birkaç saate sıkıştırıldığını görüyoruz. Öte yandan müfredattaki sanat dersleri kimi yerde çoğunlukla yetersiz kalıyor.

   Sanat eğitimi ikinci plana atılıyor çoğu zaman; lüks olarak görülebiliyor yada sadece yetenekli çocukların bu eğitimi almaları gerektiği gibi yanlış bir kanıya sahip bir çokları. Oysaki çocuk eğitiminde en mühim şey, çocuğun sanatı sevmesi, yapmak istemesi, sabır gösterebilmesi başlangıç için yeterlidir. Öncelikle çocuk hangi mesleğe yönelirse yönelsin, kişilik gelişimi için muhakkak sanat eğitimi almış olması gerekir.  Sanat sayesinde bireylerin özgüveni ve estetik beğenisi gelişir, eleştirel bakış açısına sahip olur, yaratıcılığı artar. Sadece bakmaz “görür”.

   Sanat eğitimi sayesinde özgür düşünür, sorumluluk almayı bilir, üreten, kendini daha iyi ifade eden birey olur. Böylelikle hem kendilerine, hem de topluma katkıları daha da fazla olur. Birde şunu düşünelim.  Hep sanat algısının ne kadar zayıf olduğundan yakınıyoruz Türkiye`de;  çocukların gelecek neslin, sanatla bağ kurabilmesini sağlayacak eğitimler sayesinde bu durumu değiştirebiliriz.

  Çekmeköy çocuk resim kursu sayesinde  çocuklar sanatsal beğeniye sahip bireyler olarak “fark yaratacaklardır”. Pek çoğu geleceğin kolleksiyonerleri, sanatseveri olarak karşımıza çıkacak, hatta kimisi, geleceğin sanatçısı olacak. Tüm bunlardan yola çıkarak , onların “doğru” ,  “yaratıcı” ve de tabii eğlenceli sanat eğitimleri alabilecekleri çekmeköy çocuk resim kursunu  hayata geçirdik. Onları sanata yakınlaştırırken, üretmeyi ,müze kültürü , (hafta sonlarını anne babaların çocukları ile müzelerde geçirmesi kaydı ile) yeteneklerini geliştirmeyi, sağlam bir akla sahip bireyler olmalarını amaçlarken, sadece çocuklar için değil, aileleri de kapsıyor bu sanat ğitim programları. PROGRAMIN İÇERİĞİ: Karakalem Çizim teknikleri, Form anlatım ve görsel ilişkilendirme, Kuruboya tekniği ile çalışmalar, Natürmort ve doğa çalışmaları, karakter yaratımı, Suluboya , Guaj boya , akrilik ve yağlıboya çalışmaları, kolaj , maket çalışmaları, Kil hamuru, strafor baskı, yüksek baskı tekniklerini gösterip yaratıcı ve eğitici çocuk çalışmaları yapılmaktadır.

   Derslerimiz grup olup, istenirse özel ders de verilebilinir.

     *  Salı ve Cumartesi günü 11:00 - 18:00 saatleri arasında ders verilmektedir.

     *  Haftada 1 gün 1,5 saat, 2 saat ve 3 saatlik programlarımız uygulanmaktadır.

         *  İlkokul öğrencilerinde malzeme bize ait, yetişkinlerde kendilerine aittir.

 

 
Çekmeköy bateri kursu, bale kursu, gitar kursu, piyano kursu, keman kurus, san kursu, flüt kursu, çello kursu, dans kursu, tiyatro kursu, güzel konusma kursu, resim kursu, davul
 
 

Copyright © Galeri Başar    Mimar Sinan Cad. Gündoğdu Sok. No: 42/B ÇEKMEKÖY İSTANBUL (HSBC arkası)   Tel:0 216 641 40 07 (pbx)                     sayfaweb