Galeri Başar  
  

ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  MİSYONUMUZ  |  FOTO GALERİ  |  VİDEOLAR  |  ZİYARETÇİ DEFTERİ  |  İLETİŞİM

  
 
 
   


 
 
SOFYA ULUSAL MÜZİK AKADEMİSİ
BALE SANATLARI BÖLÜMÜ
SINAV VE EĞİTİM MERKEZİ
Ders Vermek İstiyorsanız Tıklayınız....
 
    levent makina kodlama
  Piyano Kursu

PİYANO

Çekmeköy piyano kursu öğrenciye öncelikle piyanoyla ilgili temel bilgilerin verilmesi, geleceğe yönelik müziksel gelişiminin altyapısını oluşturulması; piyano çalma tekniklerini, nota ve ritim bilgilerini aktarmak, böylelikle öğrencinin nota okurken öğrendiklerini hem fiziksel hem de zihinsel olarak piyanoya yansıtabilmesini sağlamak; ayrıca dünyaca kabul görmüş seçkin piyano eserlerini tanıtarak, öğrencinin iyi bir piyano eğitimi almasını sağlamak Çekmeköy piyano kursunun amacıdır.Çekmeköy piyano dersi programında, konservatuar eğitiminde kullanılan klasik müzik repertuarının yanı sıra Amerika ve Avrupa sistemlerinde uygulanan farklı birçok metot`tan da yararlanılmaktadır. Öğrencilere piyano eğitiminin yanı sıra verilen solfej ve teori dersleri, onların bu program neticesinde sadece enstruman eğitimiyle sınırlı kalmayıp, çok daha zengin bir müzik eğitimi almalarını sağlamaktadır. Ayrıca konservatuar, London College of Music, vb. programların sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için, Çekmeköy piyano kursu düzenli ve sistemli bir çalışma programı ile bu sınavlara yönelik bir müfredat uygulanarak, öğrencilerin bu sınavlara hazırlanmaları sağlanmaktadır.  Çekmeköy piyano kursunun öğrenciler almış oldukları eğitim ile birlikte, her sene sonunda MEB Özel Galeri Başar Uygulamalı Güzel Sanatlar ve Etüt Merkezi’nin düzenlemiş olduğu yıl sonu konserlerinde, bu öğrenimlerini sevdikleriyle birlikte paylaşma şansına sahip olmaktadır.

 ·         Ders günlerimiz  isteğiniz doğrultusunda hafta içi ve hafta sonudur. 

·         Ders günleri dışında da, müzik atölyemizde serbest çalışma yapılır.

          Çekmeköy piyano kursumuzun düzenlediği yıl sonu konserinde canlı performansını sergileyebilir.

·         LCM (London College Of Music) programını takip ederek tüm dünyada geçen seviye diploması   veriyoruz. 

PİYANO DERSLERİ
1. Piyano enstrumanı ile tanışmak. (beyaz ve siyah tuşlar,klaviatur, pyupiter pedalların anlatılması)
2. Piyano arkasında düzgün oturuş şekli.
3. Oktavlar.
4. Aralıklar.
5. Hanon.
SOLFEJ DERSLERİNDE

Kullanılan Kitaplar:
1. Muammer Sun Solfej I. II.
2. Lavignac Solfej 1A, 2A

PİYANO DERSLERİNDE
Kullanılan Kitaplar:
1. Bastien Piano Basics (Primer A, Primer B, Primer Level, Level 1, Level 2,Level 3, Level 4)
2. John  Thomson Kolay Piyano Kursu (1.2.3.4 bölüm)
3. Kolay Piyano Sevinç Erener
4. Müzik Alfabesi (İlk teori kitabı ve ikinci teori kitabından Çocuklar İçin Eğlenceli Müzik teori kitabı)

LCM (LONDON COLLEGE OF MUSİC)SINAVINA HAZIRLIK
Examinations Kitapları:
Preparatory, Step 1, Step 2
Grade 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Her yılın sonunda dönem sonu konserlerinde ve festivallerde her öğrencinin seviyesine göre dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden parçalar seçilip çalışılarak sahnede gösterilir.

YORUMLAR:

Öykü, neden Galeri Başarı tercih ettin?

Ben Öykü Gül. 8 yaşındayım. Çünkü burası güzel bir yer. Benim müzik yolumu belirliyor. Müzik kaderimi de belirliyor. 4 senedir buraya geliyorum, çok seviyorum burayı. İyi ki geliyorum.

Ece sen ne düşünüyorsun?

Ben Ece Şener, 10 yaşındayım. Ben buraya piyano öğrenmeye geliyorum ve tüm arkadaşlarıma bu müzik okulunu tavsiye ediyorum. Çünkü ben burada çok mutluyum, ben buraya 5 seneden beri geliyorum ama bunun önemi yok çünkü önemli olan benim burada mutlu olmam ve zaten ben  burada çok mutluyum. Bu yazıyı okuyan herkesi bu müzik okuluna çağırıyorum ve bu okulun LCM sınavına her yıl giriyorum ve başarılı bir şekilde çıkıyorum. Aynı zamanda okulun konserlerine katılıyorum. Bu konserlerde seçtiğim parçaları çalıyorum ve sevdiğim elbiseleri giyiyorum. :)

Severek gelenler (Ayşe Günay)

 

"Ben Ayşe Günay yaklaşık 5 senedir bu okula geliyorum ve sınavlara katılıyorum. Burada 5 senedir piyano eğitimi ve 4 senedir keman eğitimi görüyorum. Buraya gelme sebebim tabii ki müziğe ilgi duymak. Fakat bunun yanı sıra buradaki öğretmenlerimi çok seviyorum. Her biri bize her konuda yardımcı oluyor, bizim için ellerinden geleni yapıyorlar ve onlara bunun için çok teşekkür ediyorum".

 

 

 

Severek gelenler (Gaye Günay)

 

Ben Gaye Günay, 16 yaşındayım ve 5 yıldır Başar Güzel Sanatlar Akademisinde resim ve piyano dersleri alıyorum. Bu 5 senede öğretmenlerim sayesinde resim becerilerimi geliştirdim. Hazırlandığım London College of Music sınavlarında başarılı oldum, piyanodaki seviyemi yükselttim.

 

 

 

 

Severek gelenler (Ege Tezel)
"Ben Ege Tezel, 11 yaşındayım. 3 senedir Nona öğretmenden ders alıyorum, LCM sınava katılıyorum ve çok yüksek notlar kazanıyorum ve mutlu oluyorum ve bu yüzden devam ediyorum"

 

 

 

Başar Güzel Sanatlar Akademisine niçin geliyorsun Maya Kutacun?

 

- Çünkü burayı, gitarımı ve sizi çok seviyorum.

 

- Teşekkür ederim Maya.

 

 

 
Çekmeköy bateri kursu, bale kursu, gitar kursu, piyano kursu, keman kurus, san kursu, flüt kursu, çello kursu, dans kursu, tiyatro kursu, güzel konusma kursu, resim kursu, davul
 
 

Copyright © Galeri Başar    Mimar Sinan Cad. Gündoğdu Sok. No: 42/B ÇEKMEKÖY İSTANBUL (HSBC arkası)   Tel:0 216 641 40 07 (pbx)                     sayfaweb